Życie Koła - Czas zatrzymany w obiektywie
Działalność WKŁ 121 "SWIT" wielokrotnie przedstawiana była na łamach prasy regionalnej i ogólnopolskiej oraz czasopism łowieckich. Swoje artykuły zamieszczał Członek Koła - dziennikarz, autor wielu publikacji książkowych o tematyce łowieckiej, Kawaler Medalu Św. Huberta Andrzej ALBIGOWSKI. Na przybliżenie zasługuje akcja pomocy rodzinie Członka Koła Śp. Feliksa SOKOŁOWSKIEGO, który zginął śmiercią tragiczną w czasie powrotu z łowiska. Powołany Komitet Opiekuńczy, którego inicjatorami byli Jan CZECH i Jerzy FANDYSZ, założył specjalne konto, na które wpływały środki pieniężne przeznaczone na pomoc rodzinie zmarłego myśliwego. Jak widać poniżej akcja pomocy przybrała ogólnopolski charakter. ![]()
Artykuł Kolegi Andrzeja ALBIGOWSKIEGO z "Łowca Polskiego" 16 - 30 listopada 1972 roku.
jako podziękowanie w imieniu rodziny SOKOŁOWSKICH, Zarządu Koła i Komitetu
Opiekuńczego.
![]() W 1985 r. wystąpiło masowe padanie saren w ob. nr 10, Strzelce. Na zdjęciu ekipa pod przewodnictwem Łowczego Edmunda FEDUSZKO i lekarza weterynarii Jerzego POLSKIEGO badająca przyczyny. Pobrane próbki padniętych saren zostały wysłane na Wydział Weterynarii Akademii Medycznej w Lublinie. Po ustaleniu choroby i zastosowaniu odpowiedniego leczenia epidemię opanowano. Od lewej: Tadeusz NOWOSAD, Edmund FEDUSZKO, Eugeniusz BRONISZ - strażnik, Jerzy POLSKI i Edward GOŁĘBIOWSKI Zdjęcie ze zbioru Edmunda FEDUSZKO. ![]() W II -ej połowie lat 80 - tych stawy "Blonka", "Łabunie", "Pniówek" były jeszcze w niewielkim stopniu zarośnięte trzcinami. Zarząd Koła zmierzając w celu ułatwienia lęgu kaczek i zwiększenia ich populacji, zdecydował o zastosowaniu koszy lęgowych. Na zdjęciu u góry Koledzy, Od lewej: Andrzej PROKOPOWICZ, Jerzy POLSKI, ......................, Andrzej CHRUŚCIŃSKI w czasie rozładunku koszy lęgowych na stawach "Blonka". ![]() Obok Andrzej PROKOPOWICZ (z lewej) w czasie rozmieszczania koszy lęgowych na wybrane miejsca. Zdjęcia z albumu: Jerzego POLSKIEGO.
![]() ![]() W styczniu 1997 roku Zarząd Koła zaprosił wychowanków Domu Dziecka w Łabuniach na bezkrwawe łowy zajęcy. Bezpośrednia styczność z łowiectwem sprawiła Im wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Kol. Tadeusz POGÓD udzielając lekcji być może przyszłym adeptom sztuki łowieckiej, prezentuje okazałego gacha. Na wcale niemałym mrozie dzieciom dobrze smakowała myśliwska grochówka i pieczona na ognisku kiełbaska. Z roli nowego " Dziadzia " znakomicie wywiązał się Kolega Bolesław JANAS. Zdjęcia z kroniki Koła, Fot. Andrzej KOŁAKOWSKI. ![]() ![]() W 1998 roku polowanie hubertowskie połączone było z uroczystością otwarcia i poświęcenia domku myśliwskiego w ob. nr 10, Strzelce. Na zdjęciach: 1. Skarbnik Krzysztof CHMIELOWIEC prowadzi w swojej grupie instruktaż przed polowaniem. Od lewej: Tadeusz NOWOSAD (tyłem), Zbigniew ŁOSIEWICZ, Leon KOBUS, Edward MALEC, Tadeusz BOJARSKI, Andrzej RUSEK, Józef GWÓD, Andrzej CHRUŚCIŃSKI, Krzysztof WIELICZKO i Andrzej PROKOPOWICZ. 2. Sygnaliści podczas otrąbienia pokotu. Na drugim planie od lewej: Marian DZIEDZIC i Leon KOBUS. Zdjęcia z kroniki Koła.
Przełom tysiąclecia nastrajał do organizacji balów myśliwskich, które były okazją do koleżeńskich spotkań i myśliwskich wspomnień. W 2000 r. Zarząd Koła wspólnie z pracownikami cywilnymi wojska zorganizował bal sylwestrowy, na którym witano XXI wiek. Nie obyło się oczywiście bez fajerwerków. ![]() Jak widać powyżej: A. KOŁAKOWSKI, K. CHMIELOWIEC i Z. SAWICKI z małżonkami bawią się znakomicie Zdjęcie ze zbioru: Zdzisława SAWICKIEGO.
| strona główna |
o nas |
historia |
aktualności |
obwody |
polowania |
sygnały |
strzelectwo |
galeria |
księga gości |
kontakt |
|